Buty dla dziecka – o jakich rzeczach należy pamiętać przy wyborze

Duża część dzieci zanim dorośnie zużyje nawet kilkadziesiąt par butów, choć zużywanie to wielokrotnie jest mocno na wyrost. Wynika to z faktu, że dziecięce stopy tak szybko rosną, że przeważnie co sezon trzeba kupować nowy komplet. Niejednokrotnie buty, z jakich dziecko już wyrosło wcale nie są mocno zniszczone, i wtedy kusi aby je sprzedać. Jednak nie należy robić tego, gdyż środek butów szybko dopasowuje się do kształtu stóp właściciela, i nowy użytkownik to niestety przejmie. Zdecydowanie należy też unikać kupowania najtańszego obuwia, jedynie z tego powodu że ono niewiele kosztuje. Bardzo często takie buty są kiepsko uszyte, mało wygodne i ciężkie. Jeżeli maluch w takich będzie długo chodził, to nabawić się nawet może zmian zwyrodnieniowych w stopach, jakie będą wymagały ortopedycznego leczenia.

Zdecydowanie lepiej jednak będzie trochę dołożyć, lecz rzeczywiście kupić obuwie, jakie będzie bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Dobrym sposobem na takie zakupy jest polowanie na promocje, jakie wiele sklepów urządza co jakiś czas. Można przykładowo zaglądać co jakiś czas do sklepu takiego jak https://riccardo.pl/kategorie/kapcie-dla-dzieci/superfit i sprawdzać w nim, czy któreś z produktów nie przeceniono. Przy wyborze butów należy się kierować kilkoma istotnymi rzeczami. Po pierwsze warto stawiać na popularne i znane marki, co do których ma się pewność, że zapewniają dobrej jakości produkty. Buty wykonane być powinny z dobrej jakości materiałów, a podeszwa nie może być zbyt twarda, gdyż będzie się je wtedy niewygodnie nosić.

Sporo uwagi zwrócić należy na właściwe dopasowanie rozmiaru. Zaleca się aby po ubraniu zostawało około centymetra miejsca na zapas, przez co nie będzie problemów że buty szybko staną się za ciasne. Co ważne, należy je mierzyć na obie nogi, ponieważ zdarza się niejednokrotnie, że jedna może mieć większą długość od drugiej. W butach zimowych, w których się nosi grube skarpety, zapas ten może być nieco większy. Z pewnością unikać jednak należy kupowania obuwia zbyt dużego na tak zwany zapas, bo wtedy łatwo o wyrobienie złych nawyków przy noszeniu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz