Zwrot podatku za pracę zza granicy – w jaki sposób zdobyć?

Polacy dzięki przystąpieniu do Unii Europejskiej są w stanie aktualnie podejmować swobodnie zatrudnienie w większości państw członkowskich. Migracja Polaków przybrała odmianę migracji zarobkowej. Kolosalne bezrobocie w Polsce oraz gigantyczna różnica w warunkach życia i skali dochodów na tle innych krajów Unii Europejskiej przyczynia się w znacznym stopniu do podejmowania decyzji o wyjeździe w celu podjęcia pracy.

Kraje wysokorozwinięte nieraz przyciągają zawodowców z krajów o niższym poziomie rozwoju. Proponują im atrakcyjne warunki zatrudnienia i także rozliczenia podatku holandia. Z możliwości wyjazdów zagranicznych bardzo niejednokrotnie korzystają studenci i pracownicy naukowi. Zwłaszcza kiepsko przedstawia się sytuacja na rynku pracy dla wychowanków w Polsce.

Szkolnictwo nie jest dostosowane do bieżących wymogów rynku, kładzie zanadto znaczący nacisk na wiedzę teoretyczną, a nie praktyczną. Warunki pracy w Polsce w porównaniu z zagranicznymi wypadają niekorzystnie. Dotyczy to głównie naukowców, lekarzy oraz inżynierów, którzy nie mają w kraju do dyspozycji właściwych, machin, urządzeń oraz laboratoriów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz