Po czym można poznać kompetentnego, dobrego psychologa

Wizyta w poradni psychologicznej różni się bardzo od wizyt w innych poradniach. Tam wizyty są z reguły bardzo konkretne, oparte na wywiadzie, przebadaniu chorego i ewentualnie wynikach badań diagnostycznych. Lecz w przypadku, gdy coś dzieje się z duszą, to wyszukanie przyczyn, a tym bardziej skutecznej metody poradzenia sobie z takimi problemami wcale takie proste nie jest. Żeby psycholog miał możliwość dowiedzenia się czegoś, to czasami potrzebował będzie nawet do kilkunastu rozmów. W czasie nich stopniowo buduje zaufanie ze swoim podopiecznym, który również otwiera się stopniowo i coraz więcej mówi.

Na wszystkie te rzeczy potrzeba czasu, lecz również i ogromnego szacunku, zaufania i szczerości. Jeśli tego nie będzie, to raczej nie ma szans na to, aby leczenie się udało. Zdarzają się niekiedy sytuacje, kiedy któraś ze stron po jakimś czasie rezygnuje ze współpracowania, bo nie widzi w tym sensu. Dlatego też już na początku, podczas wyboru psychologa warto zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy, jakie pomogą w ograniczeniu takiego ryzyka.

Dobrego psychologa szukać można w sieci, na przykład przez podanie w oknie wyszukiwarki hasła terapia małżeńska radom i sprawdzenie zwróconych wyników. Można przy okazji można od razu sprawdzić wystawione przez wcześniejszych pacjentów opinie, które dużo mogą powiedzieć na temat jakości leczenia takiego psychologa. Bardzo ważne również jest wykształcenie, powinna to być osoba która ukończyła kierunkowe wyższe studia a także dodatkowe kursy i szkolenia.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz