Ogrodowe baseny – na co zwracać uwagę podczas zakupu

Letnie, upalne dni zachęcają na pewno do tego, żeby znaleźć ochłodę w wodzie. Jeśli ktoś ma nieco miejsca w swoim ogrodzie, to może pomyśleć o tym, żeby postawić w nim odkryty basen. Baseny tego typu cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem, i są ogólnie dostępne w wielu rozmiarach i wersjach. Zależnie od konstrukcji pozwolić mogą jedynie się pochlapać dzieciom, co rzecz jasna sprawi im wiele radości i frajdy, lecz w tych największych da się nawet trochę popływać. W praktyce baseny ogrodowe możemy podzielić na trzy podstawowe grupy, to znaczy stelażowe, rozporowe i dmuchane.

Dmuchane baseny mają najmniejsze rozmiary, przez co idealnie się nadają dla najmniejszych dzieci. Są bardzo szybkie do rozłożenia, do napełnienia nie potrzeba zbyt dużo wody, a są do tego oferowane w najróżniejszych kształtach i kolorach. Nieco większe i bardziej pojemne są baseny rozporowe. One z reguły mają okrągły kształt, ze względu na to że posiadają u góry mocny kołnierz, chroniący przed pęknięciem powłoki. Największe i najbardziej wytrzymałe są wersje ze stelażem, z nich bez żadnego problemu mogą korzystać dorosłe osoby.

Konstrukcja basenu oparta jest na stelażu zrobionym z rurek, a ich kształt jest prostokątny lub okrągły. W wielu modelach na wyposażeniu jest również drabinka, która ułatwia wychodzenie i wchodzenie. Jeśli ktoś zainteresowany będzie zakupem tego typu basenu, to może sprawdzić propozycję firmy renovey, oferuje ona zarówno szeroki wybór samych basenów jak również szereg akcesoriów do nich.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz