Magazynowe kurtyny – czym są i jakie mają zastosowanie

Rozplanowanie magazynu, hali produkcyjnej czy sklepowej w taki sposób, aby dało się z nich korzystać wygodnie, będzie wymagało użycia kilku ciekawych pomysłów. Jednym z nich są kurtyny magazynowe, które od wielu lat się cieszą dużą popularnością i świetnie się sprawdzają w takiej roli. Takie kurtyny wykonane są najczęściej z pasków foliowych o różnej szerokości.

Z reguły ta folia jest gruba i solidna, z tego też powodu wytrzyma bez problemu codzienną eksploatację przez wiele lat. Tego typu paski w zależności od miejsca zamontowania mogą mieć od kilku do kilkunastu centymetrów, a zasłaniają nawet otwory o kilku metrach szerokości. Przeważnie się je przyczepia do górnej części otworu, ale spotkać też można wersje przesuwne. Wówczas paski są montowane w specjalnej ramce, jaką w razie konieczności można odsunąć i całkowicie otworzyć otwór.

Przeważnie są spotykane w wersji przezroczystej, ale jeśli będzie taka potrzeba nie będzie żadnego problemu aby w sprzedaży znaleźć inne kolory. Główną zaletą takich kurtyn jest naprawdę skuteczne, a równocześnie wygodne zabezpieczenie bram czy drzwi. Wiszące paski będą na siebie nachodzić, przez co ochraniają środek przed wiatrem, niską temperaturą czy pyłem i kurzem. Bez żadnych problemów można przez nie przejść lub przejechać, i po tym wracają same do swojej pierwotnej pozycji. Ta metoda jest zresztą wykorzystywana bardziej wszechstronnie. Można za jej pomocą wyznaczyć przykładowo miejsca pracy, zrobić zabezpieczenie maszyn czy dzielić jakieś pomieszczenia na mniejsze części.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz