Hosting pod stronę internetową – jakie możliwości są dostępne

Każda internetowa strona musi się znajdować na jakimś serwerze, żeby mogła działać normalnie. Jeśli ktoś będzie miał ochotę, to może to zrobić nawet na komputerze w domu przyłączonym do internetu, lecz z paru powodów to jednak nie jest najlepsza opcja. Zwłaszcza że do dyspozycji jest parę różnych możliwości, bezpłatnych albo rozpoczynających się już od kilku złotych miesięcznie. Największą popularnością obecnie się cieszy hosting współdzielony. Jeśli chodzi o niego na jednej fizycznej maszynie działa kilka do kilkunastu kont, i wszystkie one mają dostęp do pełnych zasobów urządzenia, czyli procesora, pamięci i dysku. Nie trzeba się znać na administrowaniu, ponieważ wszystkim zajmować się będą pracownicy dostawcy usług.

Bardzo atrakcyjne są też ceny, zaczynające się niejednokrotnie od kilku złotych miesięcznie, ale to rozwiązanie może się nie sprawdzić przy większych stronach. Dla nich dużo lepszym rozwiązaniem będzie jakiś hosting VPS serwer, który ma ten plus, że każde z kont otrzymuje określone zasoby na wykorzystanie. Dzięki temu nie będzie ryzyka, że z powodu zbyt dużego obciążenia innych kont na maszynie nagle jakaś przestanie działać.

Jeśli i to będzie niewystarczające, to można umieścić swoją stronę na dedykowanym serwerze, czyli na zupełnie osobnym fizycznym komputerze. W ofercie wielu firm znaleźć także można takie usługi jak hosting WordPress. Są to hostingi skonfigurowane specjalnie na potrzebę konkretnego programu, przez co dadzą one wysoką stabilność i wydajność pracy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz