Gdzie się stosuje przegrody i kurtyny z PCV

Folia PCV jest materiałem, jaki ma bardzo wszechstronne zastosowanie. W dużym stopniu wynika to z jego parametrów i właściwości, a te są naprawdę świetne. Po pierwsze taka folia dobrze zatrzymuje promieniowanie świetlne, dzięki czemu jest wykorzystywana w branży spawalniczej. Używane przy spawaniu przegrody spawalnicze posiadają taką folię jako wypełnienie, dzięki czemu otoczenie jest chronione zarówno przed szkodliwymi promieniami, jak również przed różnego rodzaju odpryskami. W przypadku przegród wystarczy w zupełności folia mająca grubość około połowy mm.

Grubszej, lecz dzięki temu trwałej i wytrzymałej, wymagają kurtyny paskowe. Takie kurtyny powszechnie się stosuje w różnego rodzaju magazynach i sklepach. Przeważnie są w postaci pasków szerokich na kilkanaście centymetrów, umieszczonych u góry zabezpieczanego otworu. Paski mają dużą elastyczność, przez co można je łatwo rozsunąć, a wisząc stanowią barierę porównywalną z drzwiami.

Ogromnym plusem tego rozwiązania jest jego duża ochrona termiczna. Jak okazuje się bowiem, folia PCV bardzo dobrze chroni przed zmianami temperatury, lepiej niż chociażby drewno. Przez to nawet paski o grubości kilku milimetrów pozwalają utrzymać odpowiedni zakres temperatur we wnętrzu i zmniejszyć jej uciekanie. Rozmaitych zastosowań tego typu folii jest całkiem sporo, mają one dużą odporność na wodę i różnego rodzaju chemiczne substancje, tak więc często są wykorzystywane w formie izolacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz