Folie stosowane w branży ogrodniczej – jakie są ich podstawowe rodzaje

Jakiś czas temu jeszcze bardzo popularne były najróżniejsze szklarnie. Lecz szkło, pomimo że ma sporo zalet, to również jedna dużą wadę, to znaczy cenę. Dlatego też ogrodnicza branża zaczęła powszechnie korzystać z różnego rodzaju folii, które dają bardzo podobną funkcjonalność, a mimo wszystko mniej kosztują. Aktualnie w sprzedaży dostępnych jest ich wiele rodzajów, z tego też powodu każdy bez problemów powinien dobrać taką, która mu będzie odpowiadać.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że poszczególne Folie Warte Polymers mogą się znacznie różnić parametrami technicznymi i wytrzymałością, a co za tym idzie także i ceną. Pierwszą rzeczą, nad którą pasuje się zastanowić, będzie to na jak długo planuje się zakupić takie okrycie. W sklepach są bowiem dostępne propozycje na jeden rok, czy też więcej, i zależnie od tego mają one różną grubość oraz różne dodatkowe wzmocnienia. Rzecz jasna folie przeznaczone na dwa sezony, czyli wiosnę i lato wytrzymać powinny znacznie dłużej, ale to nie jest norma.

W lepszych produktach w ich składzie pojawiają się dodatki poprawiające mechaniczną wytrzymałość. Istotnym parametrem jest także przepuszczalność światła słonecznego, która powinna wynosić przynajmniej 90 %. Przez to słoneczne promienie będą docierać w odpowiedniej ilości do roślin, dają im odpowiednie warunki rozwoju. W wielu przypadkach przydaje się perforowanie, jakie zapewnia lepszą cyrkulację powietrza i w ten sposób chroni przed rozwojem różnych grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz